...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Rozhodli ste sa darovať vaše 2% z daní pre nás. Percentá, ktoré venujete pre Dobrovoľný hasičský...
KOS ZZS Trenčín oznámilo telefonicky valiteľovi DHZO Soblahov udalosť išlo o zdravotnícku pomoc s...
Jednotka DHZO Soblahov vykonala na základe plánu zdokonaľovacej prípravy výcvik členov. Výcvik bol...
KOS ZZS Trenčín nahlásilo telefonicky veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, prvá predlekárska pomoc...

Stránky

Výbuch domu v Mníchovej Lehote

Dňa 23.12.2011 bol okolo 13:30 na linku tiesňového volania ohlásený výbuch rodinného domu v Mníchovej Lehote v okrese Trenčín. Na miesto zásahu boli okamžite vyslané všetky zložky IZS. Po príchode trenčianskych hasičov bolo prieskumom zistené, že sa jedná o výbuch rodinného domu, v ktorom sa v čase výbuchu nachádzala jedna osoba, ktorá bola nájdená v kritickom stave na dvore domu. Muž vo veku 56 rokov menom Villiam Š. bol prevezený do Fakultnej nemocnice v Trenčíne odkiaľ ho kvôli zhoršujúcemu sa stavu previezli do nemocnice v Bratislave. Tento muž utrpel popáleniny III. – IV. stupňa na 85 % tela. Na miesto udalosti sa dostavil aj vyšetrovateľ z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne. Podľa Plynárenskej spoločnosti sa nejednalo poškodenie plynového spotrebiča. Pravdepodobnou príčinou tejto udalosti je teda úmyselne konanie zo strany zraneného Villiama Š., ktorý pravdepodobne pustil plyn na všetkých plynových horákoch. Podľa príbuzných sa tým vyhrážal už dlhšie.  Na miesto udalosti sa dostavil aj okresný riaditeľ OR HaZZ v Trenčíne a okresný veliteľ DPO SR Mgr. Ján Sivák, ktorý sa dohodli s veliteľom zásahu kpt. Antonom Toráňom z OR HaZZ v Trenčíne, že hasiči s HS Trenčín vykonajú protipožiarne opatrenia a vrátia sa späť na základňu a v zásahu bude pokračovať jednotka OHZ Soblahov v počte 10 príslušníkov  na jednom vozidle Škoda Felicia. Daný objekt sa nachádza v zásahovom obvode nielen OR HaZZ v Trenčíne – HS Trenčín, ale aj v zásahovom obvode OHZ Soblahov. Hasiči zo Soblahova vykonali demolačné práce a vyniesli z objektu veci, ktoré by boli ešte rodine k použitiu. Vykonali pomocou elektrocentrály osvetlenie daného objektu a jeden z príslušníkov zabezpečoval bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.  K demolačným prácam bol zo strany OcÚ Mníchová Lehota zabezpečený aj traktor s navijakom, ktorý bol použitý k demolácií zrútenej strechy domu. V tomto dome bývali okrem zraneného Viliama Š. aj dve ženy a jedno dieťa vo veku 2,5 roka, ktoré v čase výbuchu boli mimo domu. Pri tomto zásahu nedošlo jednak ani k poškodeniu techniky príslušníkov OR HaZZ v Trenčíne ani k OHZ Soblahov a nedošlo ani k zraneniu žiadneho príslušníka. Jednotka OHZ sa vrátila späť na základňu v čase 18:23 hod.. Zásahu sa za OHZ Soblahov zúčastnil: Mgr. Ján Sivák, Lukáš Beták, Jozef Sivák, Milan Rožník, Andrej Guzoň, Radovan Izrael, Martin Judiny, Filip Štulajter, Ďuráči Peter a Jozef Šedivý a za OR HaZZ v Trenčíne službukonajúca zmena ,,A,,.