Dňa 15.6.2024 sme sa zúčastnili na okresnej súťaži v obci Bobot. Zúčastnili sa dve družstvá, jedno...
                                           ...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Starosta obce Soblahov na žiadosť rodiny nezvestnej osoby po  telefonickom dohovore s predsedom DHZ...
OS KR HaZZ Trenčín vyhlásilo jednotke DHZO Soblahov poplach, spadnuté stromy na príjazdovú cestu k...
KOS ZZS Trenčín ohlásilo udalosť členom DHZO Soblahov, pomocou sms natifikácie Fireport udalosť,...
MsP Trenčín ohlásila veliteľovi DHZO Soblahov žiadosť o súčinnosť pri odstránení rozliateho...
OS KR HaZZ Trenčín vyhlásilo jednotke DHZO Soblahov poplach - dopravná nehoda troch nákladných...

Stránky

správa-7-2024

KOS ZZS Trenčín ohlásilo udalosť členom DHZO Soblahov, pomocou sms natifikácie Fireport udalosť, išlo o poskytnutie prvej predlekárskej pomoci za pomoci AED v obci Soblahov 123. Uvedená adresa sa nezhodvala s reálnym miestom zásahu. Miesto zásahu bolo vonku pred rodinným domom číslo 169 cca 300m od hasičskej zbrojnice. Členovia vykonali výjazd bez techniky iba s AED. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že postihnutá osoba leží vonku na ulici a prebiehala laická kpr občanmi. Ihneď bol použitý AED, nalepenie elektród. Po analýze prístroj podal výboj. Kpr prebiehal už za pomoci pomôcok členmi DHZO. Po určitej dobe prístroj podal druhý výboj, kpr pokračovala. Po príjazde RLP posádky boli členovia naďalej nápomocní pri kpr. Ukončenie kpr, lekár konštatoval smrť. Po dohovore s lekárom sa jednotka vrátila na svoju základňu. Miesto udalosti odovzdané polícii. Po zbalení prostriedkov sa jednotka vrátila na základňu. Pri zásahu sa nik nezranil. Boli použité defibrilačné elektródy.