...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

KOS ZZS Trenčín oznámilo telefonicky valiteľovi DHZO Soblahov udalosť išlo o zdravotnícku pomoc s...
Jednotka DHZO Soblahov vykonala na základe plánu zdokonaľovacej prípravy výcvik členov. Výcvik bol...
Rozhodli ste sa darovať vaše 2% z daní pre nás. Percentá, ktoré venujete pre Dobrovoľný hasičský...
KOS ZZS Trenčín nahlásilo telefonicky veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, prvá predlekárska pomoc...

Stránky

sprava-6-2020

Na základe rozhodnutia krízového štábu obce Soblahov a odporúčaní pre zmiernenie rizika šírenia ochorenia COVID - 19, dohovore so starostom obce Soblahov bola vykonaná dezinfekcia autobusových zastávok, verejných priestranstiev, detských ihrísk, kontajnerov na separovaný zber, okolie kostola, obchodov a domu smútku. Veliteľ DHZO Soblahov zvolal členov DHZO pomocou sms notifikácie. Po dostavení sa na hasičskú zbrojnicu Soblahov boli určené úlohy a rozdelené zamestnanie. Na pokyn VJ (veliteľa jednotky) obdržali všetci zasahujúci členovia ochranné protriedky na ochranu dýchacích ciest rúško s aktívnym striebrom, na ochranu zraku okuliare a jednorázové rukavice. Bola použitá dezinfekcia na roztoky: Savo a ChloraminT. Po zarobení dezinfekčných roztokov do genfo vakou a ručných postrekovačov sa členovia rozdelili na dve zásahové skupiny. Veliteľ prvej skupiny Bc. Michal Šedivý, technika Iveco Daily +3, veliteľ druhej skupiny Mgr. Ján Sivák, technika Škoda Felícia +2. Postupne boli dezinfikované všetky určené miesta. Po zbalení prostiredkov sa jednotka vrátila na svoju základňu. Pri zásahu nedošlo k zraneniu členov a ani k poškodeniu vybavenia. Zo zásahu bola vyhotovená fotodokumentácia.Členovia používali OOPP na ochranu zraku ochranné okuliare , ochrana dýchacích ciest respirátor, jednorázové rukavice.