Dňa 15.6.2024 sme sa zúčastnili na okresnej súťaži v obci Bobot. Zúčastnili sa dve družstvá, jedno...
                                           ...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Starosta obce Soblahov na žiadosť rodiny nezvestnej osoby po  telefonickom dohovore s predsedom DHZ...
KOS ZZS Trenčín ohlásilo udalosť členom DHZO Soblahov, pomocou sms natifikácie Fireport udalosť,...
MsP Trenčín ohlásila veliteľovi DHZO Soblahov žiadosť o súčinnosť pri odstránení rozliateho...
OS KR HaZZ Trenčín vyhlásilo jednotke DHZO Soblahov poplach - dopravná nehoda troch nákladných...
Starosta obce Soblahov vyhlásil jednotke DHZO Soblahov poplach - vytápenie rodinného domu na adrese...

Stránky

sprava-39-2020

OS KR HaZZ Trenčín oznámilo veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, vytápanie rodinného domu v obci Soblahov 763. Veliteľ DHZO Soblahov vyhlásil poplach členom pomocou sms notifikácie. Na výjazd boli určené sily a prostriedky Iveco Daily 1+6 a CAS 32 Tatra 815 1+3. Jazda na miesto udalosti prebehla bez závad. Jazda za použitia VRZ, spojenie s OS prostredníctvom súkromného mobilného telefónu. Silný dážď.  Po príjazde na ohlásené miesto sa VZ oboznamil so situáciou. VZ rozhodol o nasadení kalových čerpadiel na odčerpanie vody z pozemku rodinného domu č:763, následne bola voda odčerpávaná z pozemku č: 762. Nad zástavbou rodinných domov bola vytvorená provizórna hrádza v poli. Vykopané odtokové kanály. Pre vstup na súkromný pozemok bolo nutné odstrihnúť vysiaci zámok na bráne. Po vyčerpaní  a zabránení prítoku vody na pozemky, VZ bol požiadaný o vyčerpanie vody z pivnice rodinného domu č:385. Počas zásahu bola oznámená VZ situácia pri základnej škole Soblahov. Veliteľ vyslal na miesto vozidlo T 815 1+3 na preverenie situácie a odstránenie nebezpečných javov. Zo zásahu bola vyhotovená fotodokumentácia. Po zbalení prostriedkov sa jednotka vrátila na základňu.  Pri zásahu nedošlo k poškodeniu techniky a nik nebol zranený.