...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

KOS ZZS Trenčín oznámilo telefonicky valiteľovi DHZO Soblahov udalosť išlo o zdravotnícku pomoc s...
Jednotka DHZO Soblahov vykonala na základe plánu zdokonaľovacej prípravy výcvik členov. Výcvik bol...
KOS ZZS Trenčín nahlásilo telefonicky veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, prvá predlekárska pomoc...
Starosta obce Soblahov p. Hudec oznámil telefonicky veliteľovi DHZO Soblahov žiadosť o pomoc pri...

Stránky

sprava-34-2021

Predseda DHZO Soblahov vyhlásil poplach členom pomocou sms notifikácie. Išlo o technický zásah prepadnutá strecha rodinného domu v Soblahove 37. Na výjazd bola určená technika Iveco 1+6. Jazda na miesto zásahu bez problémov, spojenie s OS KR HaZZ TN prostredníctvom mobilného telefónu. Jazda bez použitia Vrz. Po príjazde na miesto bolo prieskumom zistené, že sa jedná o prepad strechy na rodinnom dome. Rodinný dom v tvare kocka, prepad bol nad izbou v hornom poschodí. Strecha v konštrukcii drevenné nosné trámy, izolácia a beton. Členovia na príkaz VZ zasahovali v OOPP, najmä prilba a rukavice. Postupne bola strešná izolácia a beton odstraňovné z izby a strechy. Na miesto boli VZ cez OS povolané posilové jednotky. DHZO Opatovce a DHZO Trenčianska Turná. Po príjazde jednotiek sa vytvorila takzvaná živá reťaz a sutiny boli vynášané na voľné priestranstvo. Drevenné nosníky boli odstránené pomocou motorovej píly. Po odtránení sutín bola na otvor natiahnutá plachta. Po skončení prác a zbalení prostriedkov sa jednotky vrátili na svoje základne. Zo zásahu bola vyhotovená fotodokumentácia, nedošlo k poškodeniu prostriedkov ani techniky, nedošlo k zraneniu zasahujúcich.