Dňa 15.6.2024 sme sa zúčastnili na okresnej súťaži v obci Bobot. Zúčastnili sa dve družstvá, jedno...
                                           ...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Starosta obce Soblahov na žiadosť rodiny nezvestnej osoby po  telefonickom dohovore s predsedom DHZ...
OS KR HaZZ Trenčín vyhlásilo jednotke DHZO Soblahov poplach, spadnuté stromy na príjazdovú cestu k...
KOS ZZS Trenčín ohlásilo udalosť členom DHZO Soblahov, pomocou sms natifikácie Fireport udalosť,...
MsP Trenčín ohlásila veliteľovi DHZO Soblahov žiadosť o súčinnosť pri odstránení rozliateho...
OS KR HaZZ Trenčín vyhlásilo jednotke DHZO Soblahov poplach - dopravná nehoda troch nákladných...

Stránky

sprava-34-2021

Predseda DHZO Soblahov vyhlásil poplach členom pomocou sms notifikácie. Išlo o technický zásah prepadnutá strecha rodinného domu v Soblahove 37. Na výjazd bola určená technika Iveco 1+6. Jazda na miesto zásahu bez problémov, spojenie s OS KR HaZZ TN prostredníctvom mobilného telefónu. Jazda bez použitia Vrz. Po príjazde na miesto bolo prieskumom zistené, že sa jedná o prepad strechy na rodinnom dome. Rodinný dom v tvare kocka, prepad bol nad izbou v hornom poschodí. Strecha v konštrukcii drevenné nosné trámy, izolácia a beton. Členovia na príkaz VZ zasahovali v OOPP, najmä prilba a rukavice. Postupne bola strešná izolácia a beton odstraňovné z izby a strechy. Na miesto boli VZ cez OS povolané posilové jednotky. DHZO Opatovce a DHZO Trenčianska Turná. Po príjazde jednotiek sa vytvorila takzvaná živá reťaz a sutiny boli vynášané na voľné priestranstvo. Drevenné nosníky boli odstránené pomocou motorovej píly. Po odtránení sutín bola na otvor natiahnutá plachta. Po skončení prác a zbalení prostriedkov sa jednotky vrátili na svoje základne. Zo zásahu bola vyhotovená fotodokumentácia, nedošlo k poškodeniu prostriedkov ani techniky, nedošlo k zraneniu zasahujúcich.