...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Rozhodli ste sa darovať vaše 2% z daní pre nás. Percentá, ktoré venujete pre Dobrovoľný hasičský...
KOS ZZS Trenčín oznámilo telefonicky valiteľovi DHZO Soblahov udalosť išlo o zdravotnícku pomoc s...
Jednotka DHZO Soblahov vykonala na základe plánu zdokonaľovacej prípravy výcvik členov. Výcvik bol...
KOS ZZS Trenčín nahlásilo telefonicky veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, prvá predlekárska pomoc...

Stránky

sprava-25-2020

Dcára majiteľa rodinného domu č: 396 v  obci Soblahov oznámila veliteľovi DHZO udalosť, zaplavenie pivnice rodinného domu Soblahov 396, majiteľ p. Jantošovič. Veliteľ vyhlásil poplach členom DHZO pomocou sms notifikácie. Na výjazd bola určená technika Iveco Daily 1+5 a osobný automobil 1+1. Jazda na miesto udalosti prebehla bez závad za použitia Vrzu, spojenie s OS KR HaZZ TN pomocou súkromného mobilného telefónu. Po príjazde na miesto zásahu, VZ rozhodol o nasadení motorového kalového čerpadla. Na osvetlenie miesta zásahu bola použitá elektrocentrála vo vozidle Iveco. Elekrina v rodinnom dome bola vypnutá majiteľom na príkaz VZ, taktiež aj plyn.  V pivnici rodinného domu bola výška hladiny vody cca 50 cm. Voda ohrozovala plynový kotol a ostatné zariadenia. Po odčerpaní vody boli majitelia poučený o ďaľšom postupe v prípade opätovného zaplavenia. Elektrina a plyn boli po ukončení prác opätovne zapnuté.  Po zbalení použitých prostriedkov sa jednotka vrátila na svoju základňu. Pri zásahu nedošlo k poškodeniu prostriedkov ani techniky. Pri zásahu sa nik nezranil. Zo zásahu bola vyhotovená fotodokumentácia.