...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Rozhodli ste sa darovať vaše 2% z daní pre nás. Percentá, ktoré venujete pre Dobrovoľný hasičský...
6.4.2021 Na základe rozhodnutia Vlády SR a vykonávania bezpečnostných opatrení s cieľom zabráneniť...
3.4.2021 Na základe rozhodnutia vlády SR o celoplošnom skríningu občanov SR s podozrením na...
1.4.2021 KOS ZZS Trenčín nahlásilo telefonicky veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, prvá predlekárska...
28.3.2021 Na základe rozhodnutia vlády SR o celoplošnom skríningu občanov SR s podozrením na...

Stránky

sprava-24-2020

Starosta obce Soblahov oznámili veliteľovi DHZO udalosť, zaplavenie pivnice rodinného domu Soblahov 552, majiteľ p. Čechvala. Veliteľ vyhlásil poplach členom DHZO pomocou sms notifikácie. Na výjazd bola určená technika Iveco Daily 1+3. Jazda na miesto udalosti prebehla bez závad za použitia Vrzu, spojenie s OS KR HaZZ TN pomocou súkromného mobilného telefónu. Po príjazde na miesto zásahu, VZ rozhodol o nasadení elektrického kalového čerpadla napajaného z elektrocentrály vo vozidle Iveco. Elekrina v rodinnom dome bola vypnutá majiteľom na príkaz VZ. V pivnici rodinného domu bola výška hladiny vody cca 15 cm. Voda ohrozovala plynový kotol a ostatné zariadenia. Počas zásahu na žiadosť občanov v susedstve boli za pomoci kalového čerpadla vyčerpané studne. RD č: 553 p. Fábik a RD č:554 p. Jantošovič. Po odčerpaní vody boli majitelia poučený o ďaľšom postupe v prípade opätovného zaplavenia. Po zbalení použitých prostriedkov sa jednotka vrátila na svoju základňu. Pri zásahu nedošlo k poškodeniu prostriedkov ani techniky. Pri zásahu sa nik nezranil. Zo zásahu bola vyhotovená fotodokumentácia.