...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Dňa 10.6.2017 sa súťažné družstvo dorastencov zúčastnilo okresnej súťaže v Dobrej a v súčte časov z...

Stránky

OS KR HaZZ Trenčín oznámilo telefonicky veliteľovi DHZO Soblahov požiar v lesnom poraste v katastri...
Člen DHZ Soblahov Mikuláš Krátky ohlásil veliteľovi jednotky DHZO Soblahov Bc. Michalovi Šedivému...
Člen DHZ Soblahov Mikuláš Krátky ohlásil veliteľovi jednotky DHZO Soblahov Bc. Michalovi Šedivému...
Zástupca starostu obce Soblahov vyžiadal prostredníctvom veliteľa DHZO Bc. Michala Šedivého,...
Veliteľ DHZO Soblahov prijal oznámenie o udalosti z OS KR HaZZ Trenčín (kl.150 ). Následne SMS...

Stránky

sprava-18-2020

Člen DHZ Soblahov Mikuláš Krátky ohlásil veliteľovi jednotky DHZO Soblahov Bc. Michalovi Šedivému udalosť - spadnutý strom na cestnej komunikácii v obci Soblahov v smere na Chatu pod Ostrým vrchom. Členovia jednotky DHZO Soblahov sa v tom čase nachádzali na HZ. Veliteľ jednotky určil družstvo v počte 1+3 a vozidlo Iveco Daily CAS 15 k vykonaniu výjazdu. V čase 19,05 jednotka vykonala výjazd. Jazda na miesto zásahu prebehla bez závad s použitím VRZ, vozovka mokrá, premávka nízka, cca 25 °C. Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že po búrke sa zo stromu odlomil konár, ktorý zasahoval do 3/4 cestnej komunikácie. VZ vydal pokyn pre pilčíka - člena družstva k rozpíleniu spadnutého konára. Ostatní členovia odpratávali porast z komunikácie a zabezpečili pozametanie vozovky. Zatarasený úsek bol sprejazdnený. Jednotka následne na pokyn VZ ukončila zásah a vrátila sa na HZ. O 19,28 VZ nahlásil na OS KR HaZZ TN návrat na HZ. Po zagarážovaní techniky bola motorová reťazová píla ošetrená, doplnené PHM a pripravená k zásahu. Počas zásahu nedošlo k poškodeniu techniky a nikto sa nezranil. Zo zásahu bola vyhotovená fotodokumentácia.