...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

KOS ZZS Trenčín oznámilo telefonicky valiteľovi DHZO Soblahov udalosť išlo o zdravotnícku pomoc s...
Jednotka DHZO Soblahov vykonala na základe plánu zdokonaľovacej prípravy výcvik členov. Výcvik bol...
Rozhodli ste sa darovať vaše 2% z daní pre nás. Percentá, ktoré venujete pre Dobrovoľný hasičský...
KOS ZZS Trenčín nahlásilo telefonicky veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, prvá predlekárska pomoc...

Stránky

sprava-18-2020

Člen DHZ Soblahov Mikuláš Krátky ohlásil veliteľovi jednotky DHZO Soblahov Bc. Michalovi Šedivému udalosť - spadnutý strom na cestnej komunikácii v obci Soblahov v smere na Chatu pod Ostrým vrchom. Členovia jednotky DHZO Soblahov sa v tom čase nachádzali na HZ. Veliteľ jednotky určil družstvo v počte 1+3 a vozidlo Iveco Daily CAS 15 k vykonaniu výjazdu. V čase 19,05 jednotka vykonala výjazd. Jazda na miesto zásahu prebehla bez závad s použitím VRZ, vozovka mokrá, premávka nízka, cca 25 °C. Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že po búrke sa zo stromu odlomil konár, ktorý zasahoval do 3/4 cestnej komunikácie. VZ vydal pokyn pre pilčíka - člena družstva k rozpíleniu spadnutého konára. Ostatní členovia odpratávali porast z komunikácie a zabezpečili pozametanie vozovky. Zatarasený úsek bol sprejazdnený. Jednotka následne na pokyn VZ ukončila zásah a vrátila sa na HZ. O 19,28 VZ nahlásil na OS KR HaZZ TN návrat na HZ. Po zagarážovaní techniky bola motorová reťazová píla ošetrená, doplnené PHM a pripravená k zásahu. Počas zásahu nedošlo k poškodeniu techniky a nikto sa nezranil. Zo zásahu bola vyhotovená fotodokumentácia.