...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Rozhodli ste sa darovať vaše 2% z daní pre nás. Percentá, ktoré venujete pre Dobrovoľný hasičský...
Veliteľovi DHZO Soblahov bola osobne nahlásená udalosť, spadnutý strom do miestneho potoka. Strom...
OS KR HaZZ Trenčín ohlásil jednotke DHZO Soblahov udalosť - taktické cvičenie, požiar SOŠ letecko...
Úspešný projekt roku 2023. Zakúpenie pracovnej obuvi a termoprádla pre členov nášho zboru. ,,...
KOS ZZS Trenčín oznámilo telefonicky valiteľovi DHZO Soblahov udalosť išlo o zdravotnícku pomoc s...

Stránky

SPRAVA-14-2023

OS KR HaZZ Trenčín ohlásil jednotke DHZO Soblahov udalosť - taktické cvičenie, požiar SOŠ letecko technickej v Trenčíne. Na výjazd bola určená technika CAS 32 T815 v počte 1+3. Jazda na zásah prebiehala bez komplikácií s použitím VRZ, premávka mierna, vozovka mokrá cca 8°C. Spojenie s OS cez súkromný mobilný telefón. Po príjazde na miesto udalosti už zasahovala jednotka z OR HaZZ Trenčín. Jednotka DHZO Soblahov sa nahlásila VZ (npor. Kolínek) a na jeho pokyn sa presunula k budove školy, kde sa nachádzali učebne. Na mieste už prebiehala evakuácia. VZ nariadil vykonať prieskum. Prieskumom bolo zistené, že požiar sa z dielní rozšíril aj na budovu školy a došlo k zadymeniu priestorov. Členovia DHZO vybavený v ADP vykonali prieskum s natiahnutým útočným vedením 1C. Ďalší členovia spolupracovali s učiteľským zborom na evakuácii v nezadymených priestoroch školy. Preiskumná skupina nenašla žiadne ďalšie osoby a zlikvidovala požiar. Na odvetranie priestorov bol nasadený pretlakový ventilátor. Po ukončení cvičenia jednotka zbalila vecné prostriedky a vrátila sa na základňu. Pri zásahu nedošlo k zraneniu členov ani k poškodeniu techniky.