...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Dňa 10.6.2017 sa súťažné družstvo dorastencov zúčastnilo okresnej súťaže v Dobrej a v súčte časov z...

Stránky

Na základe telefonického rozhovoru zo dňa 16.10.2020 s pani. Škorocovou, riaditeľkou základnej...
Dcára majiteľa rodinného domu č: 396 v  obci Soblahov oznámila veliteľovi DHZO udalosť, zaplavenie...
Starosta obce Soblahov oznámili veliteľovi DHZO udalosť, zaplavenie pivnice rodinného domu Soblahov...
Občnia obce Soblahov oznámili veliteľovi DHZO udalosť, zaplavenie príjazdovej komunikácie do obce...
Starosta obce Soblahov oznámil telefonicky veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, vytápanie novostavby...

Stránky

sprava-13-2019

KOS požiadalo telefonicky veliteľa DHZO Soblahov o technický zásah. Išlo o pomoc pri odstraňovaní nafty rozliatej na štátnej ceste I/8 pri obeci Trenčianska Turná. Veliteľ zboru vyhlásil poplach DHZO Soblahov prostredníctvom sms notifikácie. Na výjazd odišla technika Iveco Daily 1+3. Jazda na miesto zásahu prebehla bez komplikácií s použitím VRZ. Po príjazde na miesto udalosti sa veliteľ jednotky prihlásil veliteľovi zásahu z OR HaZZ Trenčín, ktorého zároveň požiadal o nahláenie príchodu na KOS. Členovia na príkaz veliteľa boli nápomocní v odstraňovaní paliva z povrchu cesty pomocoou sorbentu, ktorý následne pozbierali. Vozidlo Iveco Daily s použitím VRZ označovalo polohu zasahujúcej jednotky na ceste, reguláciu dopravy zabezpečovalo OR PZ Trenčín. Na komunikáciu s veliteľom zásahu a medzi vozidlom boli použité rádiostenice HSO 101, HSO 10, HSO 11, HSO 12. Po očistení vozovky v určenom úseku a zbalení prostriedkov na pokyn veliteľa zásahu sa jednotka vrátila na svoju základňu. Pri zásahu nedošlo k zraneniu a ani k poškodeniu prostriedkov a techniky. Zo zásahu bola vyhotovená fotodokumentácia.