...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

KOS ZZS Trenčín oznámilo telefonicky valiteľovi DHZO Soblahov udalosť išlo o zdravotnícku pomoc s...
Jednotka DHZO Soblahov vykonala na základe plánu zdokonaľovacej prípravy výcvik členov. Výcvik bol...
Rozhodli ste sa darovať vaše 2% z daní pre nás. Percentá, ktoré venujete pre Dobrovoľný hasičský...
KOS ZZS Trenčín nahlásilo telefonicky veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, prvá predlekárska pomoc...

Stránky

sprava-12-2020

Povodeň Drietoma
OS KR HaZZ Trenčín oznámilo veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, pomoc pri likvidačných prácach po lokálnej povodni v obci Drietoma. Veliteľ inheď vyhlásil poplach členom zboru pomocou sms notiffikácie. Techniku na výjazd určilo OS. CAS 32 T 815 a protipovodňový vozík. Nakoľko sa technika DHZO Soblahov Iveco Daily nachádzalo v Bratislavskom kraji na servise technike, bolo na výjazd použité vozidlo Pátracej služby Nissan X-trail aby na určené miesto dotiahol protipovodňový vozík. Vodič vozidla člen pátracej služby p. Matúš Vrábel, prítomný počas celého zásahu. Jazda na miesto udalosti prebehla bez závad, vozovka mokrá, premávka zhustená. Jazda so zapnutým Vrz. Spojenie s OS prostredníctvom súkromného mobilného telefónu. Po príjazde na miesto udalosti sa veliteľ DHZO Soblahov spojil s VZ a vyžiadal si pokyny na nasadenie techniky. Spojenie na mieste zásahu prostredníctvom Rdst na kanáli 6. Členovia zboru nasadili plávajúce kalové čerpadlo na čerpanie vody z vonkajších priestorov postihnutej nehnutelnosti a prilahlého parkoviska. Poškodení objekt Koliba Drietomica. Na čerpanie vody z pivnice rodinného domu č: 631 bola nasadená elektorcentrála a elektrické kalové čerpadlo. Počas prác VZ prostredníctvom rdst oznámil veliteľovi DHZO Soblahov žiadosť o nasadenie ručnej motorovej reťazovej píly v miestej časti Liešna. Jednalo sa o spadnutý strom, ktorý blokoval príjazdovú cestu a tok potoka. Na toto miesto sa premiestnili členovia zboru na vozidle Nissan. Po odčerpaní vody, zbalení prostriedkov, dohovore s VZ sa jednotka DHZO Soblahov vrátila na svoju základňu. Zo zásahu bola vyhotovená fotodokumentácia. Pri zásahu nedošlo k poškodeniu vybavenia ani techniky a nedošlo k zraneniu členov.Veliteľ DHZO Soblahov podal mediálny výstup televízii JOJ