...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Rozhodli ste sa darovať vaše 2% z daní pre nás. Percentá, ktoré venujete pre Dobrovoľný hasičský...
6.4.2021 Na základe rozhodnutia Vlády SR a vykonávania bezpečnostných opatrení s cieľom zabráneniť...
3.4.2021 Na základe rozhodnutia vlády SR o celoplošnom skríningu občanov SR s podozrením na...
1.4.2021 KOS ZZS Trenčín nahlásilo telefonicky veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, prvá predlekárska...
28.3.2021 Na základe rozhodnutia vlády SR o celoplošnom skríningu občanov SR s podozrením na...

Stránky

sprava-11-2020

Zať postihnutého (p. Eduarda Scheryho) p. Roman Balaj telefonicky oznámil veliteľovi DHZO Soblahov Bc. Michalovi Šedivému udalosť, žiadosť o poskytnutie asistencie osádke RZP pri znášaní postihnutej osoby z bytového domu č.130 v obci Soblahov. Veliteľ vyhlásil poplach členom DHZO pomocou sms notifikácie. Veliteľ jednotky Mgr. Ján Sivák nariadil všetkým členom DHZO použiť ochranné pomôcky potrebné pri zásahu a manipuláciou s osobou podozrivou pozitívnou anamnézou na COVID 19. Jednotka sa presunula na miesto udalosti vozidlom Iveco Daily. Po príchode na ohlásenom mieste sa nachádzala postihnutá osoba a v krátkom čase sa dostavila i osádka RZP. Po okamžitej súčinnosti jednotky DHZO s osádkou RZP bol vykonaný koordinovaný transport postihnutej osoby z poschodí bytového domu do vozidla RZP a následne sanitným vozidlom vykonaný transport na infekčné oddelenie FN Trenčín.Po ukončení zásahu sa jednotka presunula na základňu. Na hasičskej zbrojnici bola vykonaná dezinfekčná očista členov jednotky, odevov, ochranných štítov a okuliarov. Zároveň bol vydezinfikovaný interiér i exteriér vozidla. Veliteľ jednotky v procese zásahovej činnosti komunikoval s OS KR HaZZ kl. 150 mobilným telefónom 0905851031. Rádiostanice využívané neboli. VRZ (svetelné i zvukové) na vozidle Iveco Daily CAS 15 bolo použité počas jazdy z hasičskej zbrojnice na miesto udalosti. Fotodokumentácia zo zásahu nebola zhotovená. Vozovka bola suchá, prejazdná bez komplikácii, teplota vzduchu 16 st. Celzia. Pri zásahu nedošlo k zraneniu zasahujúcich a ani k poškodeniu techniky.