...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Dňa 10.6.2017 sa súťažné družstvo dorastencov zúčastnilo okresnej súťaže v Dobrej a v súčte časov z...

Stránky

Na základe telefonického rozhovoru zo dňa 16.10.2020 s pani. Škorocovou, riaditeľkou základnej...
Dcára majiteľa rodinného domu č: 396 v  obci Soblahov oznámila veliteľovi DHZO udalosť, zaplavenie...
Starosta obce Soblahov oznámili veliteľovi DHZO udalosť, zaplavenie pivnice rodinného domu Soblahov...
Občnia obce Soblahov oznámili veliteľovi DHZO udalosť, zaplavenie príjazdovej komunikácie do obce...
Starosta obce Soblahov oznámil telefonicky veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, vytápanie novostavby...

Stránky

sprava-1-2020

OS KR HaZZ Trenčín telefonicky oznámilo veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, žiadosť o poskytnutie prvej predlekárskej pomoci a KPR za pomoci automatického externého defibrilátora v Soblahove č.d: 184. Veliteľ vyhlásil poplach členom DHZO pomocou sms notifikácie. Veliteľ DHZO Soblahov sa dostavil na hasičskú zbrojnicu ako prvý na sukromnom motorovom vozidle, ihneď zobral AED a ponáhľal sa k postihnutej osobe. Udalosť sa nachádzala oproti hasičskej zbrojnice vo dvore rodinneho domu, nebola nutnosť použiť výjazdové vozidlá DHZO. Po príchode na ohlásenom mieste sa nachádzala postihnutá osoba a prebiehla laická KPR asistovaná po telefóne operátorom KOS zdravotnej služby. Okamžite bola prebraná KPR za použitia AED. Nalepenie elektród a stláčanie hrudníka a umelými vdychmi za pomoci ambuvaku. Po príchode ostatných členov DHZO a posádky RLP naďalej prebiehla KPR. AED po určitom čase vyhodnotil dať pacientovi výboj. Po cca 15 minútach resuscitácie, lekár ukončil KPR z dôvodu hmatného pulzu pacienta. Členovia DHZO pomohli pacienta stabilizovať, následne ho pomohli naložiť do vozidla RLP. Postihnutá osoba bola následne prevezená do nemocnice na ďaľšie ošetrenie. Prístroj AED a ostatné vybanie DHZO ( lekárnička, ambuvak) bolo skompletované a pripravené do pohotovosti. Následne sa členovia vrátili na svoju základňu. Pri zásahu boli použité jednorázové elektródy, filter na ambvak a dýchacia maska. Pri zásahu nedošlo k zraneniu zasahujúcich a ani k poškodeniu techniky.