...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Dňa 10.6.2017 sa súťažné družstvo dorastencov zúčastnilo okresnej súťaže v Dobrej a v súčte časov z...

Stránky

Na základe pokynov KR HaZZ Trenčín, výcvikový štáb ÚzO DPO Trenčín nasadil na činnosti pri...
Rozhodli ste sa darovať vaše 2% z daní pre nás. Percentá, ktoré venujete pre Dobrovoľný hasičský...
OS KR HaZZ Trenčín telefonicky oznámilo veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, žiadosť o poskytnutie...
OS KR HaZZ Trenčín telefonicky oznámilo veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, žiadosť o poskytnutie...
OS KR HaZZ Trenčín ohlásilo veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, požiar rodinného domu v Soblahove č:...

Stránky

sprava-1-2020

OS KR HaZZ Trenčín telefonicky oznámilo veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, žiadosť o poskytnutie prvej predlekárskej pomoci a KPR za pomoci automatického externého defibrilátora v Soblahove č.d: 184. Veliteľ vyhlásil poplach členom DHZO pomocou sms notifikácie. Veliteľ DHZO Soblahov sa dostavil na hasičskú zbrojnicu ako prvý na sukromnom motorovom vozidle, ihneď zobral AED a ponáhľal sa k postihnutej osobe. Udalosť sa nachádzala oproti hasičskej zbrojnice vo dvore rodinneho domu, nebola nutnosť použiť výjazdové vozidlá DHZO. Po príchode na ohlásenom mieste sa nachádzala postihnutá osoba a prebiehla laická KPR asistovaná po telefóne operátorom KOS zdravotnej služby. Okamžite bola prebraná KPR za použitia AED. Nalepenie elektród a stláčanie hrudníka a umelými vdychmi za pomoci ambuvaku. Po príchode ostatných členov DHZO a posádky RLP naďalej prebiehla KPR. AED po určitom čase vyhodnotil dať pacientovi výboj. Po cca 15 minútach resuscitácie, lekár ukončil KPR z dôvodu hmatného pulzu pacienta. Členovia DHZO pomohli pacienta stabilizovať, následne ho pomohli naložiť do vozidla RLP. Postihnutá osoba bola následne prevezená do nemocnice na ďaľšie ošetrenie. Prístroj AED a ostatné vybanie DHZO ( lekárnička, ambuvak) bolo skompletované a pripravené do pohotovosti. Následne sa členovia vrátili na svoju základňu. Pri zásahu boli použité jednorázové elektródy, filter na ambvak a dýchacia maska. Pri zásahu nedošlo k zraneniu zasahujúcich a ani k poškodeniu techniky.